Drodzy uczniowie klas VII i VIII

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Do Koła może się zgłosić każda osoba z klasy VII i VIII, która chciałaby działać na rzecz innych potrzebujących osób oraz  lokalnych instytucji i organizacji.

Działalność w Wolontariacie będzie odnotowana na świadectwie ukończenia klasy VIII i jest punktowana w rekrutacji do szkoły średniej.

Każdy wolontariusz prowadzi dzienniczek (zeszyt), w którym odnotowane są jego działania oraz uczestniczy w spotkaniach i szkoleniach.

Wolontariusz ma udokumentować pracę na rzecz Wolontariatu w wymiarze co najmniej 30 godzin w ciągu 2 lat. Więcej informacji zawartych jest w Regulaminie Wolontariatu.

Koordynatorami Koła Wolontariatu są

p.Katarzyna Kowalska i p.Mariola Pańkowska.

Każda osoba, która chciałaby należeć do szkolnego Koła Wolontariatu musi podpisać zobowiązanie wolontariackie oraz dostarczyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego.

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów.

- oświadczenie i obowiązki wolontariusza - DOC

Wolontariat –spotkanie organizacyjne

Zapraszamy  uczniów , którzy chcą działać w Szkolnym Wolontariacie na spotkanie organizacyjne , które odbędzie się dnia 28 września w bibliotece szkolnej

- spotkanie klas 7 o godzinie 11.30

- spotkanie klas 8 o godzinie 12.35

Opiekunowie SKW

Akcja Ukraina - DOC

#Białystok Solidarny z Ukrainą

Szkolne Koło Wolontariatu bierze udział w zbiórce materiałów i produktów. Produkty można dostarczać do szkoły codziennie (do klasy, w której dziecko ma zajęcia lub na portiernię)

SZCZEGÓLNIE POTRZEBNE:

- NOWE: KOCE, ŚPIWORY, KARIMATY, BIELIZNA TERMOAKTYWNA (dla dorosłych)
    - LATARKI
    - POWERBANKI
    - OPASKI UCISKOWE
    - ŚRODKI OPATRUNKOWE I MEDYCZNE (gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe    sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków oraz woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina D, cynk, witamina C, tabletki do ssania od bólu gardła  spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol).

- ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA (dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, słodycze typu czekolady batony, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki itp. oraz suche produkty: cukier, kasze, makarony, mąki, kawa, woda, herbata, oleje)

- ŚRODKI HIGIENICZNO-CHEMICZNE (pampersy dla dorosłych, podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżane dezynfekcyjne)

- ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI (kaszki, mleko, soczki, dania gotowe słoiczkowe, chrupki do mleka).

Szkolny regulamin przyznawania punktów dla uczniów za wolontariat- PDF

Obowiązki wolontariusza - PDF

Oświadczenie- PDF