XXVIII edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Dnia 23 marca 2023 r w Auli Magna Pałacu Branickich odbyła się uroczystość  podsumowująca XXVII białostocką edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
W tym roku do konkursu przystąpiło Szkolne Koło Wolontariatu w kategorii grupowej. 10 marca odbyły się przesłuchania.
Kapituła złożona z przedstawicieli m.in. duchowieństwa, samorządu, przedstawiciela Fundacji „Świat na Tak” osobiście poznawała wolontariuszy. Szkolne Koło Wolontariatu reprezentowały Gabrysia Krystyniuk i Milana Latushka z klasy 8 f  z p. Katarzyną Kowalską. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 360 wolontariuszy i wolontariuszek . Wyłoniono 58 finalistów  w kategorii indywidualnej i 11  w kategorii grupowej.
Szkolne Koło Wolontariatu zostało finalistą w kategorii grupowej. Reprezentantki Gabrysia i Milana oraz koordynator odebrały z rąk  pana Prezydenta Miasta Białegostoku T.Truskolaskiego  dyplomy, nagrodę oraz znaczki „8Wspaniałych” .