Drodzy uczniowie klas VII i VIII
W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Do Koła może się zgłosić każda osoba z klasy VII i VIII, która chciałaby działać na rzecz innych potrzebujących osób tj. rówieśników, kolegów ze szkoły, którzy mają np. problem z nauką oraz na rzecz lokalnych instytucji i organizacji.
Działalność w Wolontariacie będzie odnotowana na świadectwie ukończenia klasy VIII i jest punktowana w rekrutacji do szkoły średniej. Każdy wolontariusz prowadzi dzienniczek (zeszyt), w którym odnotowane są jego działania oraz uczestniczy w spotkaniach i szkoleniach.
Wolontariusz ma udokumentować pracę na rzecz Wolontariatu w wymiarze co najmniej 30 godzin w ciągu 2 lat. Więcej informacji zawartych jest w Regulaminie Wolontariatu.
Koordynatorami Koła Wolontariatu są p.Katarzyna Kowalska i p.Ewa Ziejewska.
Każda osoba, która chciałaby należeć do szkolnego Koła Wolontariatu musi podpisać zobowiązanie wolontariackie oraz dostarczyć zgodę rodzica/opiekuna prawnego.

Szkolny regulamin przyznawania punktów dla uczniów za wolontariat PDF

Obowiązki wolontariusza PDF

Oświadczenie PDF