Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku ogłasza Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV - VI oraz VII - VIII

1. Cele konkursu
  2. Wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni.
  3. Stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji.
  4. Rozbudzanie ambicji uczniów oraz kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa.

1. Warunki uczestnictwa i zakres wymagań
  2. W każdej kategorii wiekowej uczniowie będą rozwiązywali dyktando online.
  3. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie się przez formularz online: https://forms.gle/Doj9gcT9TRZ62pDM9

do dnia 05.05.2023r. (piątek)

1. Każdy uczeń zostanie poproszony o zakodowanie swojego dyktanda wg przedstawionych przed konkursem zasad. Niewłaściwe zakodowanie pracy uniemożliwiające zidentyfikowanie uczestnika konkursu spowoduje, że wynik dyktanda nie zostanie wzięty pod uwagę.
  2. Zakres wymagań:
  • Konkurs będzie obejmował umiejętność pisania poprawnego ortograficznie i interpunkcyjnie.
  • Zakres merytoryczny:
  • pisownia wyrazów z „ó” i „u”,
  • pisownia wyrazów z „rz” i „ż”,
  • pisownia wyrazów z „ch” i „h”,
  • pisownia nosówek „ą”, „ę” oraz połączeń „om”, „on”, „em”, „en”,
  • pisownia „ nie” z różnymi częściami mowy,
  • pisownia cząstki „by”,
  • pisownia wielkich i małych liter,
  • pisownia – i, – j, – ii, – ji po spółgłoskach i samogłoskach,
  • pisownia przedrostków i przyrostków,
  • przenoszenie wyrazów,
  • stosowanie zasad interpunkcji.

III. Terminy i warunki przebiegu konkursu

1. Klasy IV-VI 0 11.05.2023r. (czwartek) o godz. 8.00 sala 204.
  2. Klasy VII – VIII – 12.05.2023r. (piątek) sala 204.
  3. Czas na wykonanie zadania będzie ograniczony.

1. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu:

Ewa Ziejewska (eziejewska@sp49.bialystok.pl)

1. Nagrody

W zależności od wyników uzyskanych przez uczestników Komisja konkursowa może przyznać następujące nagrody:

- I, II, III miejsce w danej kategorii wiekowej,

- tytuł Mistrza Ortografii bądź Szkolnego Mistrza Ortografii w danej kategorii wiekowej,

- ocenę bardzo dobrą bądź celującą z języka polskiego (w zależności od wyniku uzyskanego przez uczestnika konkursu).

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie. Postanowienia Komisji konkursowej są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

1. Postanowienia końcowe

Nazwiska laureatów konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

2023-04-18-szkolny-konkurs-ortograficzny-1.png