„Dzień Bezpiecznego Internetu”.

W lutym 2024 r.  uczniowie klas 1-3 wzięli udział w inicjatywie: „Dzień Bezpiecznego Internetu”.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Celem inicjatywy było:
•    propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu,
•    profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci związanych  z korzystaniem z Internetu,
•    przygotowanie młodego odbiorcy do świadomej obsługi komputera,
Po przeprowadzonych zajęciach: „Bądź Bezpieczny w Sieci” uczniowie pierwszych klas wykonali indywidualnie pracę na konkurs plastyczny, natomiast wyznaczeni przez wychowawców uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w konkursie wiedzy.
Osoby nagrodzone:

Nadia Wysocka –  1a (nagroda)
Nela Makar –  1b (nagroda)
Maria Gawryluk – 1c (nagroda)
Bianka Woronko – 1d (wyróżnienie)
Joanna Staniurska – 1e (nagroda)
Anna Laszkowska – 1f (nagroda)

Dawid Falkowski, Fabian Kalisiewicz – 2c (I miejsce)
Magdalena Czajkowska, Fabian Kuczewski – 2d (II miejsce)
Filip Raczkowski, Igor Niedźwiedzki – 2a (III miejsce)
Laura Laszuk, Martyna Jaszczołt – 2b (wyróżnienie)
Maria Iwańczuk, Kornelia Karetko – 2e (wyróżnienie)